Himaşal CM Vekili Mukesh Agnihotri'nin karısı kalp krizi geçirdikten sonra öldü

kosc

New member
Başbakan Yardımcısı (CM) Mukesh Agnihotri'nin eşi Simmi Agnihotri Cuma akşamı vefat etti.


Himachal CM Vekili Mukesh Agnihotri'nin karısı, Una, Gondpur Jaichand'daki evinde kalp krizi geçirdi. (HT dosyası)

56 yaşındaki Simmi, Una ilçesine bağlı Haroli toplanma bölgesindeki Gondpur Jaichand köyündeki evinde kalp krizi geçirdi. Himaşal Pradeş Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölüm Başkanıydı.

HT ile bir dizi tarihi yürüyüşle Delhi'nin zengin tarihini deneyimleyin! Şimdi katıl

Agnihotri, Cuma akşamı geç saatlerde eşinin ölüm haberini sosyal medya hesabından paylaştı. Günün erken saatlerinde Shimla'daki Kabine toplantısına katılmıştı ve karısının rahatsız olduğu kendisine bildirildiğinde eve gidiyordu.

Simmi'nin durumu kötüleşti ve Chandigarh'daki Yüksek Lisans Tıp Eğitimi ve Araştırma Enstitüsü'ne nakledildi ve orada öldü. Cenaze töreni Cumartesi öğleden sonra Gondpur Jaichand köyünde gerçekleştirilecek.

Başbakan Sukhwinder Singh Sukhu sosyal medya üzerinden taziyelerini iletti ve Simmi'nin ölüm haberinden derin üzüntü duyduğunu söyledi. Şöyle ekledi: “Tanrı'dan, ölen cana cennette bir yer vermesi ve aile üyelerine bu korkunç kayıplara dayanma gücü vermesi için dua ediyorum.”

Himaşal Pradeş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sat Prakash Bansal da başsağlığı diledi ve Simmi'nin ani ölümünün tüm üniversite için şok etkisi yarattığını söyledi.

“Bugün üniversite ailesi çok önemli bir üyesini kaybetti. Üniversite telafisi güç, telafisi zor bir kayıp yaşadı. Simmi Agnihotri basit, nazik ve güçlü bir yapıya sahip yetenekli bir eğitimciydi” dedi.

Pro Rektör Yardımcısı Profesör Rajendra Verma da, kökleri Himaşal'a dayanan Bharatiya Janata Partisi ulusal başkanı JP Nadda'nın yanı sıra partinin eyalet başkanı Rajeev Bindal ve eski başbakan Jai Ram Thakur gibi, yaslı aileye başsağlığı diledi.