Ludhiana: Plastik cerrah olmak isteyen softbol hayranı Aditi için %100 mükemmel

kosc

New member
Ludhiana Kızları, Pencap Okul Eğitim Kurulu (PSEB) tarafından Perşembe günü açıklanan 10. Sınıf sonuçlarında ilk üç sırayı alarak cesaretlerini bir kez daha kanıtladılar.

PSEB sınavlarını kazanan Aditi, Perşembe günü Ludhiana'da ailesiyle birlikte kutlama yapıyor. (Gurpreet Singh/HT)

Teja Singh Sutantar Memorial Lisesi'nden 16 yaşındaki Aditi, 13-28 Şubat tarihleri arasında yapılan sınavda %100 mükemmel bir puan aldı.

HT, her zaman, her yerde kriket yakalamanın tek adresi olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

19 yaş altı eyalet düzeyinde bir kriket oyuncusu, plastik cerrah olmayı hedefliyor ve şimdiden Ulusal Uygunluk ve Giriş Testine (NEET) hazırlanıyor.

“Sınavlar arasında çok az tatil vardı, bu yüzden bazen bütün gece ders çalışmak zorunda kalıyordum. Normal günlerde bile genellikle gece yarısına kadar çalışırdım ve sabah 5 civarında uyanıp önceki gün öğrendiklerimin üzerinden geçerdim” dedi.

Okul personelinin katkılarından bahseden Aditi, öğrencilerin haftada bir kez yazma pratiği yaptığını ve bunun kendilerine çok yardımcı olduğunu söyledi. Sınavlardan bir ay önce okulun Pazar günleri tekrar dersleri ve testler yaptığını ve bunun onların gelişmelerine yardımcı olduğunu ekledi.

Pazar günleri, öğretmenlerin bize testler vereceği ya da kavramları gözden geçirmemizi sağlayacağı iki saatlik bir dersimiz vardı” dedi.

Neşeli Aditi her şeyi ciddiye almaya inanmıyor ve softball oynamaktan hoşlanıyor. “Sınavlarım sırasında bile her zaman televizyon izlemeye, dans etmeye ya da resim yapmaya zaman ayırırım ve ders çalışmanın beni baskı altına almasına asla izin vermem. Sınavı geçmek için hiç çalışmadım. Çok çalışıyorum çünkü bundan keyif alıyorum” diye ekledi.

Müdür Harjeet Kaur, sınav sonuçlarında sekiz pozisyon elde eden öğrencilerinin performansından heyecan duydu: “Kurumumuzun sloganı özveri, disiplin, tutku ve kararlılıktır.” konsept ve testlerini aylık olarak yapıyorlar.