Ludhiana Okul Müdürlerinden Eminence Okulu Programı kapsamındaki kayıtları artırmaları istendi

kosc

New member
İlçe, Eminence Okulu (SOE) programı için seçilen devlet okullarının çoğuna ev sahipliği yapmasına rağmen, kabul için başvuran öğrenci sayısı açısından son sıralarda yer almaktadır. Son teslim tarihi yaklaşmış olmasına rağmen şimdiye kadar sadece 2.840 öğrenci kabul için başvurdu.

DEO (Ortaokul) Harjit Singh, daha az okula sahip daha küçük bölgelerin daha fazla öğrenci kaydettiğini, ancak Ludhiana’da tepkinin ılık olduğunu söylüyor. (HT dosyası)

16’sı Ludhiana’da olmak üzere 117 okulun tamamına öğrenci kabul etme kampanyası 21 Şubat’ta başladı ve 19 Mart giriş sınavına kayıt için bir çevrimiçi portal açıldı. Son kayıt tarihi 10 Mart’tır.

Bölge en düşük kaydı kaydetti. Bunun ışığında, 553 ortaokulun tamamının müdürleri ile bir toplantı yapıldı ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından sayıyı artırmaları talimatı verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na göre, KİT kapsamında okullara yaklaşık 30.000 öğrenci alınmaktadır.

DEO (Orta Öğretim) Harjit Singh, diğer bölgelerin performansına atıfta bulunarak, daha az okula sahip birçok küçük bölgenin daha fazla öğrenci kaydettiğini, ancak Ludhiana’da tepkinin ılık olduğunu söyledi.

DEO, müdürlerden çevredeki okulları ziyaret ederek öğrencilere tesisler hakkında bilgi vermelerini istedi.

Singh, normal derslerin yanı sıra Eminence programı kapsamında 35 kişilik öğrenci gruplarının da başlatılacağını sözlerine ekledi ve bölümün KİT kapsamında her okula kaydolacak öğrenci sayısı hakkında bilgi paylaşmadığını söyledi. Buna mevcut altyapı, öğretmenler ve diğer tesislere göre karar verileceğini de sözlerine ekledi.

Artan kayıt: okullarda DEO

DEO, okul müdürlerine ulaştı ve müdürleri öğrenci kaydını artırmak için yer düzeyinde kampanyalar yürütmeye yönlendirdi. Öğretmenler, 24 Mart’tan itibaren 10. sınıf final sınavları öncesi desteğe ihtiyacı olan öğrencilerle birebir ders almak zorunda kalacak.

SOE kapsamında, 6-12. sınıflarda öğrencileri olan seçilmiş okullar, 9-12. sınıflardaki öğrenciler için daha iyi bir eğitim ortamı sağlamaya odaklanacak ve geri kalan sınıflar yılda bir sınıf olmak üzere kademeli olarak kaldırılacaktır. DEO, KİT okullarının müdürlerinden çevre okullarla iletişime geçerek 6. sınıf öğrencilerinin okullarına gelip kayıt yaptırmalarını istedi.

6 ila 12. sınıflarda öğrencilerin bulunduğu belirli okullar, 9 ila 12. sınıflardaki öğrenciler için daha iyi bir sınıf ortamı sağlamaya odaklanacak ve geri kalan sınıflar, yılda bir sınıf olmak üzere aşamalı olarak kaldırılacaktır.

Bu sınıflarda kontenjanların yüzde 75’i devlet okullarından, yüzde 25’i ise diğer okullardan seçiliyor.

Seçilen okullar: GGSSS Shaheed-E_Azam Sukhdev Thapar, GMSSS Miller Ganj, GSSS Doraha, GSSS Jagraon, GSSS Sahnewal, GGSSS Khanna, GSSS Mundian Kalan, GSSS Gill, GSSS Samrala, GMSSS Model Town, GSSS Baddowal Cantt, GSSS Division No. Three , GSSS Jawahar Nagar, GSSS Kadiana Kalan, GSSS Dadhahur, GSSS Sekhewal.

16 okuldan 11’i kentsel kesimde, beşi ise kırsal kesimdedir.