Artık Ludhiana MC personelinin maaşlarını ödeme sürecinin çevrimiçi olarak tamamlanması gerekiyor

kosc

New member
Eyalet hükümetinin Entegre İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi (IHRMS) ile yerel yönetim (MK) dijitalleşmeye doğru bir adım daha attı ve böylece bordro sürecini de tamamen internete kaydırdı.

Çekme ve Harcama Görevlilerine (DDO), Ludhiana MC personelinin maaşlarını ödeme sürecinin çevrimiçi olarak tamamlanmasını sağlama talimatı verildi. (HT dosyası)

Topluluk Komiseri Shena Aggarwal ayrıca Salı günü MC’nin D Bölgesi’ndeki ofisinde ilgili yetkililerle bir toplantı yaptı.

Aggarwal ayrıca, etkilenen yetkilileri Mart maaş bordrosu sürecini çevrimiçi olarak tamamlamaya yönlendiren emirler yayınladı.

Emirler, Sigortalama ve Para Çekme Görevlilerinin (DDO) sürecin çevrimiçi olarak tamamlanmasını sağlayacağını, aksi takdirde sorumlu tutulacaklarını ve departman işlemleriyle karşı karşıya kalacaklarını söyleyerek devam etti.

Yetkililer, maaşların çevrim içi olarak ödenmesi sürecini tamamlamanın yanı sıra, MC Komiseri tarafından talimat verildiği şekilde tüm tatil günlerini onaylama, tatil günlerini nakde çevirme, personele maaş artışları verme ve hizmet defteri kayıtlarını tutma işlerinin de kademeli olarak IHRMS’ye taşındığını söyledi.

Benzer şekilde Aggarwal, vatandaşların dijitalleşmeyi teşvik etmek için çeşitli girişimlerde bulunduğunu söyledi. Amaç, vatandaşlıkta şeffaflığı teşvik etmek ve çevrimiçi bir kayıt tutmaktır.

Aggarwal ayrıca yakın zamanda personelin yüz tanıma cihazları aracılığıyla varlığını işaretlemesini gerektiren emirler verdi. Ofislerde personel varlığının sağlanması için adım atıldı. Personel maaşları, ancak bölge sorumlusu yüz tanıma makinelerinden gelen raporla katılımı doğruladıktan sonra alacaklandırılır.

otlak

En iyi haber bültenlerimize abone olun