Punjab LS anketi: Vijay Sampla sessizliğini bozdu ve BJP'ye sadık kalacağını söyledi

kosc

New member
BJP başkanı Vijay Sampla, Çarşamba günü başka bir siyasi birliğe katılacağı yönündeki spekülasyonları yatıştırmak için, partiden haksız bir anlaşma almasına rağmen partinin sadık bir askeri olarak kalacağını söyledi.

Pencap-BJP işlerinden sorumlu eski Gujarat başbakanı Vijay Rupani ve eyalet birimi başkanı Sunil Jakhar, Çarşamba günü Hoshiarpur'daki evinde parti lideri ve eski milletvekili Vijay Sampla ile buluştu. (HT fotoğrafı)

“Ben her zaman partiye sadık oldum ama bu sadakat benim için yük haline geldi. Parti bana inansaydı ve cezayı verseydi, bana karşı her türlü iddiada bulunan eleştirmenlerimi sustururdu,” dedi Sampla bir medya etkileşiminde.

HT, her zaman, her yerde kriket yakalamanın tek adresi olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

Ayrıca Okuyun: Punjab LS anketleri: Jassi Khangura bilet reddine üzüldü, AAP'den ayrıldı

Pencap-BJP işlerinden sorumlu eski Gujarat başbakanı Vijay Rupani ve eyalet BJP başkanı Sunil Jakhar, onu partinin seçim kampanyasına katılmaya ikna etmek için Sampla'nın evine geldi, ancak onlara olumlu bir yanıt vermedi. Her iki lider de yerel bir oteldeki parti toplantısına katılmak üzere onu almadan ayrıldı.

Medyanın sorularını yanıtlayan Sampla, parti liderliğinden suçunu açıklamasını istediğini söyledi.

“Ulusal Planlanmış Kastlar Komisyonu başkanlığımdan istifa etmem istendi ve organizasyonda bana bir sorumluluk verileceği söylendi. Ayrıca bana Lok Sabha'ya bir bilet sözü verildi. Biletin reddedilmesi, yolsuzluk nedeniyle ihraç edildiğime dair dedikodular yayan partideki rakiplerime cephane sağladı. Sampla, “Liderliğimden, eğer lekelenirsem ya da söylenti tacirlerine karşı harekete geçersem beni hapse göndermesini talep ediyorum” dedi.

Bazı liderlerin partiye içeriden zarar verdiğini ancak haklarında herhangi bir işlem yapılmadığını iddia etti. “Eleştirilere karşı harekete geçemiyorsan bana nasıl vaaz verebilirsin?” dedi.

Partiye sadık kalacağını ancak liderliğin açıklığa kavuşturulması gerektiğini söyledi.

Temas kurulduğunda Rupani, Sampla'nın BJP'nin saygın bir lideri olduğunu ve partiye zarar vermesi sorununun ortaya çıkmadığını söyledi.

Haberler / Şehirler / Çhandigarh / Punjab LS anketi: Vijay Sampla sessizliğini bozdu ve BJP'ye sadık kalacağını söyledi