Hayatın Baharatı: Disiplin, Dubai'yi bir turizm destinasyonu haline getiriyor

kosc

New member
Son yıllarda Dubai'nin turistik bir cazibe merkezi haline geldiğini duymuş olsak da, ilk elden deneyim yaşamak istiyordum. Yılın başında çölde bir aile tatili yapma fırsatı doğdu.

Son yıllarda Dubai'nin turistik bir cazibe merkezi haline geldiğini duymuş olsak da, bunu ilk elden deneyimlemek istiyordum. Yılın başında çölde bir aile tatili yapma fırsatı doğdu. (Getty/Temsilci Resmi)

Girişte bize Birleşik Arap Emirlikleri'nde kaldığımız süre boyunca kullanmamız için yerel bir SIM kart verildi. Otele giderken, birinci sınıf, tecavüzün olmadığı sokaklarda sıra sıra pembe ve parlak kırmızı petunyaları görünce büyülendik. Kavşaklar yeşilliklerle ve çiçek açan çiçeklerle doluydu. Daha yakından incelendiğinde tüm bitkilerin damla sulama tekniği kullanılarak sulandığı tespit edildi. Su sıkıntısı çeken ülkede tek bir damla bile israf edilmedi.

Yalnızca HT uygulamasında Hindistan'daki genel seçimlerin hikayesine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin!

Dünyanın en büyük doğal çiçek bahçesi olan Dubai'nin Mucize Bahçesi mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir harikadır. Petunyalar, krizantemler, ayçiçekleri, hercai menekşeler ve kadife çiçeği yeryüzünde büyüleyici bir cennet yaratmak için birbirleriyle yarışıyor. 50 milyondan fazla çiçek ve 72.000 metrekarelik alanıyla, sıcak ve kurak ülkedeki çalışkan bahçıvanların Doğa Ana'ya mükemmel bir armağanıdır.

Halk arasında kum safarisi olarak bilinen kum tepesi avcılığı, BAE'deki bir diğer popüler turistik mekandır. Yetenekli bir sürücünün direksiyonunda olduğu Land Cruiser ile kum tepeleri üzerinde yarışmak birçok nefes kesici an yaşatıyor. Geleceğin Müzesi, Ferrari Dünyası, Sky Views Gözlemevi, Global Village Tema Parkı, Atlantis Aquaventure ve her şeyden önce yükselen Burj Khalifa, çok sayıda turisti Dubai'ye çekiyor.

Bir zamanlar petrol ürünleriyle tanınan bu yer, yönetimin modern gezginlerin ihtiyaç ve isteklerine uyum sağlamasıyla artık bir turizm merkezi haline geldi.

Çoğunlukla çöllerden oluşan bir ülke olmasına rağmen plajlar cennet gibi görünüyor. Şık ve temiz, ikna edici satıcılar, kırık şişeler ve başıboş köpekler yok; bakım, yetkililerin yönetim becerileri hakkında çok şey anlatıyor. İster bisiklet veya koşu parkuru, ister plaj olsun, sörf tahtalarıyla donatılmış her zaman tetikte olan cankurtaranlar, turistlerin deniz kenarında hiç endişelenmeden harika vakit geçirmelerini sağlıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki kısa süreli kalışım sırasında değinmeye değer bir nokta daha dikkatimi çekti. Sokaklar dışında hiçbir havaalanına, otobüs ya da metro istasyonuna ya da turistik mekana siyasi ya da önde gelen isimlerin adı verilmedi. Havaalanı kısaca Dubai Havaalanı veya Sharjah Havaalanı'dır. Mucize Bahçesi tam anlamıyla bir mucize bahçesidir. Bilim Şehri onun adını taşıyor; Bu kadar basit: Dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa'da seyir noktalarına yerleştirilen LED ekranlarda, bu harikanın yaratılmasına katkıda bulunan işçi ve mühendislerin isimlerinin ve resimlerinin yer aldığını görmek yüreklendirdi. Bu aynı zamanda Hindistan yarımadasındaki vasıflı ve vasıfsız işçileri de içeriyordu.

Dönüş uçağına yetişmek için Sharjah havaalanına giderken Pakistan'ın Sargodha kentinden dost canlısı bir şoför düşüncelerini paylaştı ve şunları söyledi: “Janaab ehna di tarakki da ik hi raaz hai (Efendim, onların gelişiminin tek bir sırrı var): Disiplin. ” “Sadece katılıyorum.

Yazar Amritsar'da yaşayan bir serbest çalışandır. Kendisiyle iletişim kurulabilir [email protected]