Haryana kazası: Mahendragarh'da okul otobüsünün devrilmesi sonucu altı çocuk öldü, 13 kişi yaralandı | Bilim Park

kosc

New member
Polis, Perşembe sabahı Haryana'nın Mahendergarh kentinde 30 çocuğu taşıyan bir okul otobüsünün devrilmesi sonucu en az altı çocuğun öldüğünü, 13 kişinin de yaralandığını söyledi.

Perşembe sabahı Haryana'nın Mahendergarh bölgesinde okul otobüsü devrildi. (HT fotoğrafı)

Polis yetkilileri, Kanina'daki GL Devlet Okuluna ait okul otobüsünün, sürücünün başka bir aracı sollamaya çalışması sonucu Mahendergarh ilçesine bağlı Unhani köyü yakınlarında kazaya karıştığını söyledi. Okul, Ramazan Bayramı nedeniyle resmi tatil olmasına rağmen hizmet verdi.

Yalnızca HT uygulamasında Hindistan'daki genel seçimlerin hikayesine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin!

“Yaralı öğrenciler Mahendergarh ve Narnaul'daki farklı hastanelere nakledildi. Resmi belgeler, otobüsün uygunluk belgesinin süresinin altı yıl önce 2018'de dolduğunu gösteriyor” dedi.

Birliğin İçişleri Bakanı Amit Shah, X'e (eski adıyla Twitter) okul otobüsü kazasında ölenler nedeniyle başsağlığı diledi ve yerel yönetimin yaralı çocuklara yardım sağladığına dair güvence verdi. “Haryana, Mahendragarh'daki okul otobüsü kazası çok üzücü. Ölen çocukların hayatta kalan yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah onlara bu kayıplara dayanma gücü versin. Yaralı çocuklara yerel yönetim müdahale ediyor. Onlara hızlı bir iyileşme diliyorum,” diyor Amit Shah'ın kabaca İngilizceye tercüme edilen Hintçe gönderisi.

Otobüs şoförünün alkollü olduğu iddiası

Görgü tanıkları otobüs şoförünün alkollü olduğunu iddia etti.

Mahendergarh Polis Müfettişi (SP) Arsh Verma, doktorların otobüs şoförünün sarhoş olup olmadığını belirlemek için tıbbi muayene yaptığını söyledi.

“Otobüsün belgelerini de kontrol ediyoruz. Sorumluluklarını açıklığa kavuşturmak için okul yetkilileriyle henüz iletişime geçilmedi. Durumu ağır olan iki çocuğun tedavileri sürüyor. Altı çocuk öldü” dedi SP daha önceki bir açıklamasında.

Haryana Eğitim Bakanı Seema Trikha, öğrencilerin tedavi gördüğü hastaneyi ziyaret etmek ve konuyu araştırmaya başlamak için Mahendergarh komiser yardımcısı ve polis komiseri ile görüştüğünü söyledi.

Mahendergarh bölgesi koleksiyoncusu Monika Gupta, okul yetkilileri ve otobüs şoförlerine karşı sıkı önlemler alınacağını söyledi. Kazayı talihsizlik olarak nitelendirdi ve kazadan okul sürücüsünü sorumlu tuttu.

(Muhabirin katkılarıyla)

• YAZAR HAKKINDA
    Yazar standardı 90x90

Hindustan Times Haber Masası ile Hindistan'dan ve dünyadan en son haberleri ve gelişmeleri takip edin. Siyaset ve siyasetten ekonomi ve çevreye, yerel sorunlardan ulusal olaylara ve küresel meselelere kadar doğru yere geldiniz. …Ayrıntılı olarak görün

Haberler / Hindistan Haberleri / Haryana kazası: Mahendragarh'da okul otobüsünün devrilmesi sonucu altı çocuk öldü, 13 kişi yaralandı